Izrael: Instytut Yad Vashem przeprasza za błędy historyczne

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Instytut Yad Vashem przeprasza za błędy historyczne podczas Światowego Forum Holocaustu 23 stycznia. Instytut przeprosił za “zniekształcenie faktów historycznych” w trakcie Forum. Chodzi o pokazane tam filmy i mapy, pokazujące między innymi nieprawdziwy przebieg granic w okupowanej przez Niemców Europie. 

 W liście zamieszczonym w dzienniku “Haaretz” przedstawiciele Instytutu napisali, że nagrania przedstawione na Forum zawierały „nieścisłości” i „stronnicze przedstawienie faktów”, które „wywołały nieobiektywne wrażenie”. Nagrania nie zawierały żadnego odniesienia do podziału Polski między sowiecką Rosję a nazistowskie Niemcy w 1939 roku, ani do okupacji państw Zachodniej Europy od 1940 roku. 
 Prezydent Andrzej Duda nie wziął udziału w Forum Holocaustu. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent powiedział, że w Jerozolimie pokazywano filmy, “które dokumentowały przebieg II wojny światowej, gdzie w ogóle nie wskazano polskiego udziału w walce przeciwko Niemcom. Sądzę, że było to wcześniej przygotowane. Zniekształcono historię” – oświadczył polski prezydent. “Organizator, fundacja pana Mosze Kantora, po prostu zniekształciła historię, pomijając całkowicie polski udział, naszych żołnierzy w walce z hitlerowskimi Niemcami” – dodał Andrzej Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!