Awaryjne lądowanie w Madrycie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lotnisko w Madrycie przygotowuje się do awaryjnego lądowania samolotu kanadyjskich linii lotniczych. Przed wylądowaniem maszyna musi krążyć, aby wytracić paliwo. Ze wstępnych informacji wynika, że samolot ma pękniętą oponę i prawdopodobnie uszkodzony silnik. Z wcześniejszych, nieoficjalnych doniesień wynikało, że element podwozia oderwał się i wpadł do komory silnika. 

Należący do Air Canada Boeing 767-300 wystartował z międzynarodowego portu lotniczego Adolfo Suárez-Barajas w Madrycie. Miał lecieć do Toronto. Pół godziny po starcie pilot poinformował kontrolę lotów o problemie technicznym i poprosił o zgodę na awaryjne lądowanie. 
Wcześniej ruch lotniczy w Madrycie był zakłócony z powodu drona. Dwaj piloci zauważyli bezzałogową maszynę w pobliżu strefy, w której startują samoloty. Przestrzeń powietrzna nad stołecznym portem lotniczym była zamknięta kilkadziesiąt minut. 26 samolotów zostało przekierowanych na inne lotniska. Wystąpiły też opóźnienia lotów. 

Hiszpańska policja poszukuje operatora drona, który doprowadził do utrudnień w ruchu lotniczym. Grozi mu kara w wysokości 90 tysięcy euro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!