Rosyjscy publicyści: Putin chce utrzymać władzę za wszelką cenę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Część rosyjskich publicystów ostrzega, że Władimir Putin chce, za wszelką cenę, utrzymać władzę. Napisała o tym w „Nowej Gazietie” między innymi Julia Łatynina. W jej ocenie mają temu służyć proponowane przez prezydenta Rosji poprawki do konstytucji. Zgadza się z taką opinią Kiriłł Rogow i dodaje, że wszystkie propozycje Władimira Putina mają jeden cel – odsunięcie uwagi obywateli od działań na rzecz wzmocnienia władzy jednego człowieka – samego Władimira Putina. 

W tekście opublikowanym przez dziennik „Nowaja Gazieta”, Julia Łatynina przedstawia kilka wariantów utrzymania władzy przez Władimira Putina, po zakończeniu kadencji. Publicystka wskazuje między innymi na możliwość przekazania pełnomocnictw prezydenta innym organom władzy, lub wykreślenie z konstytucji artykułu ograniczającego liczbę kadencji. Dziennikarka sugeruje również, że Władimir Putin może skorzystać z doświadczeń Józefa Stalina. Jak napisała -„Stalin nigdy nie był ani prezydentem, ani premierem, ani kanclerzem, ani imperatorem”. Dalej dodała, że choć -„Stalin był tylko skromnym sekretarzem”, to rządził Związkiem Radzieckim ponad 30 lat. 

Z kolei politolog Walerij Sołowiej zwraca uwagę, że kremlowska kampania na rzecz utrzymania władzy przez Władimira Putina będzie miała duże znaczenie dla opozycji, która -„wreszcie ma wspólną ideę” przeciwstawienia się łamaniu konstytucji i dyktaturze. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!