Rajd Dakar: R. Sonik na podium w klasyfikacji końcowej

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce wśród kierowców quadów w klasyfikacji końcowej Rajdu Dakar. Zwyciężył Chilijczyk Ignacio Casale do którego Polak stracił ponad godzinę. Drugie miejsce zajął Francuz Simon Vitse (+18’24”). Piąty był Kamil Wiśniewski. Ostatni – 12. etap – wygrał inny z reprezentantów Polski Arkadiusz Lindner, który w klasyfikacji końcowej uplasował się poza pierwszą dziesiątką.

Dla Sonika to piąte podium w historii startów w Rajdzie Dakar. Polak wygrał w 2015 roku, był drugi w 2014 i trzeci w 2013 i 2009.
W rywalizacji kierowców samochodów, po raz trzeci w karierze, wygrał Hiszpan Carlos Sainz. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Katarczyk Nasser Al-Attiyah, a trzeci był Francuz Stephane Peterhansel. Jakub Przygoński był 19. 

Wśród motocyklistów triumfował Amerykanin Ricky Brabec, przed Chilijczykiem Pablo Quintanillą i Australijczykiem Toby’m Pricem. Najlepszy z Polaków – Maciej Giemza zajął 17. miejsce. Krzysztof Jarmuż był 44.

W kategorii lekkich pojazdów UTV najlepszy okazał się Amerykanin Casey Currie. Podium uzupełnili Rosjanin Sergey Karjakin i Chilijczyk Francisco López. Maciej Domżała zajął 13. miejsce, a jego syn Aron był 30.

W zmaganiach kierowców samochodów ciężarowych pierwszy był Rosjanin Andrey Karginov. Drugi był rodak zwycięzcy Anton Shibalov, a trzeci Białorusin Siarhei Viazovich. Dariusz Rodewald, który jest mechanikiem Holenderskiego kierowcy Janusa van Kasterena, zajął 6. miejsce. Szymon Gospodarczyk pilot Francuza Patrice’a Garrouste’a był 9.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!