EURO 2020 – Anglia drugim finalistą

0

Reprezentacja Anglii awansowała do finału piłkarskich mistrzostw Europy. W rozgrywanym w Londynie spotkaniu półfinałowym Anglicy pokonali po dogrywce Duńczyków 2:1. Po podstawowym czasie gry był remis 1:1. Pierwszy gol dla Anglii padł po samobójczym trafieniu Simona Kjaera w 39 minucie. Drugą bramkę zdobył Harry Kane w 104 minucie. Trafienie dla Danii w 30 minucie zaliczył Mikkel Damsgaard.

We wtorek do finału awansowali Włosi, którzy w półfinale pokonali po rzutach karnych Hiszpanów. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1. W konkursie “jedenastek” lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 4-2.

Spotkanie finałowe rozegrane zostanie również w Londynie. Mecz Anglia – Włochy w niedzielę o godzinie 21.00 czasu lokalnego.