Wembley gotowe na finał ME Anglia – Włochy

0
350
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Anglia czeka finał Euro. Specjalne wiadomości do piłkarzy nagrali następca tronu książę William i premier Boris Johnson. Lwy dostały się finału dużego turnieju po raz pierwszy od 55 lat.

Londyńskim finałom „Corriere della Sera” poświęca pierwszych 12 stron, w tym 9 pierwszych. „La Repubblica – 13, a „La Gazzetta dello Sport” – 45. “Corriere” tytułuje “Odwagi Italio”, a w komentarzu czytamy, że wspaniałe wyniki włoskich sportowców pozwoliły wszystkim Włochom wreszcie przeżywać wspólnie i zgodnie radość i wzruszenia. Dziś mija 39 lat od dnia, w którym włoscy piłkarze w Madrycie zostali mistrzami świata. Wszystkie włoskie media podkreślają, że najjaśniejszą gwiazdą obecnego zespołu jest jego trener Roberto Mancini, który zrewolucjonizował włoską filozofię futbolu. Postawił na piękno, agresję, bezustanny atak i spryt.

Na Wembley wejść będzie mogło ok. 60 tysięcy kibiców. Mówi się o tym, że Włochów ma być na trybunach około 10 tysięcy (9 tysięcy fanów mieszkających w Anglii i 1 tysiąc przyleciało z Włoch) z uwagi na restrykcje i kwarantannę, którą trzeba odbyć w Anglii. Na kilka godzin przed spotkaniem pod stadionem zebrały się już tłumy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!