Bears publikują plany nowego stadionu w Chicago

0
Fot. chicagobears.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas publicznej prezentacji w środę na Soldier Field, Bears ujawnili swoje plany budowy najnowocześniejszego stadionu ze stałym dachem wzdłuż nabrzeża jeziora w Chicago.

Projekt Burnham Park obejmuje nowy, publiczny, wielofunkcyjny stadion zastępczy zlokalizowany na południe od Soldier Field, który jest częścią wyjątkowego, całorocznego centrum kultury i rekreacji.

Propozycja ta obejmuje całoroczne wykorzystanie do wydarzeń rekreacyjnych i społecznościowych oraz zwiększenie otwartej i zielonej przestrzeni, w tym 14 akrów boisk lekkoatletycznych i rekreacyjnej przestrzeni parkowej do użytku przez publiczne i młodzieżowe programy sportowe. Boiska lekkoatletyczne zapewniłyby wysokiej jakości, bezpieczne miejsce do gromadzenia się i uprawiania sportu przez młodzież z miasta, zwłaszcza z pobliskich, zaniedbanych dzielnic.

Odwiedzający będą mogli cieszyć się nabrzeżem jeziora zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Plan obejmuje trzyakrową promenadę i plac, który mógłby obejmować całoroczne punkty gastronomiczne, sklepy detaliczne, atrakcje kulturalne skupione na sporcie i historii Soldier Field. Na terenie kampusu rekreacyjno-kulturalnego mógłby również znaleźć się publiczny hotel.

Nowy stadion kontynuowałby tradycję miejsca, które od 100 lat jest gospodarzem najważniejszych wydarzeń obywatelskich, rozrywkowych, sportowych i kulturalnych w Chicago.

Zawierałby współczesny projekt architektoniczny, który uzupełniałby istniejącą architekturę z zamkniętym, stałym dachem; spektakularne widoki na panoramę Chicago i nabrzeże jeziora; kameralne miejsca siedzące zapewniające niezrównane linie wzroku i otwarte przestrzenie do gromadzenia się.

Stadion byłby w stanie gościć przez cały rok duże wydarzenia sportowe, w tym Super Bowls i NCAA Final Fours, a także najważniejsze światowe wydarzenia rozrywkowe. Widowiska te odblokowałyby korzyści ekonomiczne dla różnych sektorów w Chicago i regionie, o czym częściowo świadczy szacowany na 6,6 miliarda dolarów bezpośredni wpływ podatków fiskalnych wygenerowany w całym kraju w 2021 roku przez sektor turystyki sportowej w gospodarce, według Sports Business Journal.

Ostatnie Super Bowls wygenerowały około 1,3 miliarda dolarów dla Arizony w 2023 roku, 234-478 milionów dolarów dla Los Angeles w 2022 roku i 572 milionów dolarów dla południowej Florydy w 2020 roku. Ostatnie Final Four przyniosły 270 milionów dolarów dla Houston w 2023 roku, 106 milionów dolarów dla Luizjany w 2022 roku i 80-100 milionów dolarów dla Indianapolis w 2021 roku.

Niedźwiedzie zobowiązały się do wniesienia ponad 2 miliardów dolarów do projektu – ponad 70% całkowitego kosztu stadionu. Pozostałe fundusze na stadion mają pochodzić z Illinois Sports Facilities Authority (ISFA), podmiotu rządowego, który został utworzony przez Zgromadzenie Ogólne Illinois w 1987 roku w celu budowy i renowacji stadionów sportowych dla profesjonalnych drużyn w stanie Illinois.

Propozycja Bears może zostać zrealizowana dzięki istniejącemu 2% podatkowi hotelowemu wykorzystywanemu do zabezpieczenia obligacji ISFA.

Budowa publicznego stadionu i powiązanych ulepszeń Burnham Park byłaby jednym z największych projektów budowlanych w historii regionu, reprezentującym 4,2 miliarda dolarów bezpośrednich inwestycji kapitałowych, przy jednoczesnym tworzeniu możliwości dla regionalnej siły roboczej.

Projekt będzie miał ponad 8 miliardów dolarów regionalnego wpływu ekonomicznego na budowę, 456 milionów dolarów rocznego wpływu ekonomicznego po zakończeniu budowy, utworzenie 43 000 regionalnych miejsc pracy w budownictwie i 4200 stałych miejsc pracy po zakończeniu budowy. Przewiduje się, że roczne wpływy podatkowe z bieżącej działalności będą o 58 % wyższe dla miasta Chicago i 41 % dla stanu Illinois w przypadku stadionu zastępczego w porównaniu z obecną działalnością Soldier Field.

Celem Bears jest rozpoczęcie budowy latem 2025 roku, z planowanym wielkim otwarciem latem 2028 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!