Evanston: studenci Northwestern University dołączyli do protestów na kampusach

0
Fot. ABC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Studenci Northwestern University dołączyli w czwartek do innych uczelni protestujących w całym kraju. Demonstranci solidaryzowali się z Palestyną i protestowali przeciwko temu, co według nich jest poparciem szkoły dla Izraela.

W godzinach porannych zaobserwowano studentów rozstawiających namioty na kampusie uczelni. Studenci zbudowali obozowisko na Deering Meadow i powiedzieli, że planują okupować ten obszar, dopóki Northwestern nie przestanie wspierać izraelskiej okupacji.

Rzecznik Northwestern University wydał następujące oświadczenie:

“Wcześniej tego ranka członkowie społeczności próbowali rozbić namiot na Deering Meadow na kampusie uniwersyteckim w Evanston, co jest zabronione zgodnie z polityką uniwersytetu. Urzędnicy uniwersyteccy, w tym policja Northwestern i przedstawiciele spraw studenckich, są na miejscu i poinformowali grupę o obowiązujących zasadach. Współpracują oni z demonstrantami w celu usunięcia namiotów. Studenci, którzy odmówią usunięcia swoich namiotów, zostaną aresztowani, a ich namioty zostaną usunięte przez uniwersytet. Członkowie społeczności, którzy nie będą przestrzegać zasad uniwersytetu, zostaną ukarani dyscyplinarnie. Northwestern zobowiązuje się do przestrzegania zasad wolności słowa i pokojowych zgromadzeń oraz do ochrony bezpieczeństwa wszystkich członków naszej społeczności, a także do ograniczania zakłóceń w działalności uniwersytetu”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!