Niemcy: zakazano sprzedaży koszulek reprezentacji z numerem 44

0
Fot. givemesport.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nie można zamówić koszulki piłkarskiej reprezentacji Niemiec z numerem 44. Firma Adidas przyjęła zarzuty, że za sprawą użytej czcionki liczby przypominają oznaczenie hitlerowskiej organizacji SS.

Koncern sportowy zareagował na sygnały, które pojawiły się w przestrzeni publicznej tuż po zaprezentowaniu strojów, w których reprezentacja Niemiec zagra latem na mistrzostwach Europy. Żaden z piłkarzy z numerem 44 nie wystąpi, bo powołani zawodnicy mają numery od 1 do 23. Jednak kibice, którzy zamawiają koszulki w sklepach, mogą wskazać dowolny numer – od 0 do 99. Dokładnie – mogli wskazać, bo komunikat Adidasa głosi, że zamówienia z numerem 44 nie będą realizowane. Czcionka wybrana przez federację piłkarską i firmę przy dwóch cyfrach “cztery” budzi skojarzenia z symbolem SS – nazistowskiej organizacji militarnej, w czasie drugiej wojny światowej słynącej z przemocy i bezwzględności.

Członkowie formacji założonej przez Adolfa Hitlera odpowiadali między innymi za eksterminację więźniów w obozach koncentracyjnych. W 1947 roku organizacja została zdelegalizowana i uznana za zbrodniczą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!