Sport

Polscy szermierze z kwalifikacją olimpijską

25/02/2024 0 komentarzy


Polskie drużyny florecistek i florecistów wystąpią w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Zdecydowały o tym wyniki ostatnich w okresie kwalifikacji turniejów drużynowych Pucharu Świata w Kairze. Polki w stolicy Egiptu zajęły 7. miejsce, a Polacy zawody zakończyli na 8. pozycji.


Żeńska drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Ciepłego o przepustkę do Paryża toczyła korespondencyjny pojedynek z Niemkami. Udało się, ponieważ biało-czerwone awansowały w Egipcie do ćwierćfinału, a sklasyfikowane bezpośrednio za nimi rywalki nie znalazły się wśród ośmiu najlepszych ekip. W ćwierćfinale biało-czerwone uległy drugim w światowym rankingu Amerykankom i czekała je rywalizacja o miejsca 5-8. Ostatecznie zajęły 7. lokatę.


Także z miejsc dla poszczególnych kontynentów olimpijską kwalifikację zdobyli plasujący się na dziewiątej pozycji w rankingu polscy floreciści.

W ich przypadku najważniejsze było, aby lokatę w “czwórce” tego zestawienia obronili Francuzi, gdyż w innym przypadku zajęliby europejskie miejsce z puli geograficznej. Jednak mistrzowie olimpijscy z Tokio nie znaleźli się w czołowej ósemce, przegrywając w 1/8 finału z niżej notowanymi Węgrami. Na szczęście Chińczycy, którzy mogli ich wyprzedzić w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Amerykanów. Podobnie jak zespół Hongkongu, który mógł liczyć na wyprzedzenie gospodarzy igrzysk i awans w przypadku końcowego zwycięstwa w turnieju, ale przegrał w półfinale z Japonią.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
13:00
Artykuł
Temat dnia 10.23
20 Oct
NEWS
19. pakiet sankcji wobec Rosji w tym tygodniu
20 Oct
NEWS
Izrael: spotkanie premiera z delegacją amerykańską
17 Oct
NEWS
13 rannych w wypadku polskich ciężarówek i autobusu w Austrii
17 Oct
NEWS
Meksyk: w wyniku powodzi co najmniej 72 osób straciło życie
16 Oct
NEWS
Kenia: zamieszki po śmierci przywódcy opozycji
16 Oct
NEWS
Dwie ofiary strzelaniny w Czechach
13 Oct
NEWS
Kaja Kallas - UE przekaże Ukrainie dodatkowe 100 mln euro
13 Oct
NEWS
Francja: Nicolas Sarkozy odbędzie karę w więzieniu
13 Oct
NEWS
WOŚP przekazał złote serduszko nr 1 zwycięzcy aukcji
10 Oct
Artykuł
Jesień w Polsat One!
10 Oct
NEWS
Rząd Austrii przeciwny organizacji Eurowizji bez Izraela
10 Oct
NEWS
Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała liderka wenezuelskiej opozycji - Maria Corina Machado.
09 Oct
NEWS
Francja: nowy premier w ciągu najbliższych 48 godzin
09 Oct
NEWS
B. Netanjahu zaprosił D. Trumpa do wystąpienia w Knesecie
08 Oct
NEWS
Polska: stopy procentowe w dół
08 Oct
NEWS
Rząd Niemiec: wyższa prognoza wzrostu PKB na 2026 rok
08 Oct
NEWS
Zaczyna się Londyński Festiwal Filmowy
07 Oct
NEWS
PE uchylił immunitety M.Dworczykowi i D.Obajtkowi
07 Oct
NEWS
Egipt: negocjacje ws. Strefy Gazy trwają
06 Oct
NEWS
Niemcy: Polak zginął w wypadku na autostradzie w kierunku Berlina
down
Najnowsze Wiadomości
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024
Kiermasz Świąteczny Związku Podhalan
Świąteczne msze w parafii św. Jacka w Chicago