Sobota na europejskich boiskach

0
Photo/wikipedia.org

EKSTRAKLASA – Stal Mielec zremisowała z Rakowem Częstochowa 0:0 w 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Żaden gol nie padł też w spotkaniu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław, a wynikiem 1:1 (0:1) zakończył się nieoczekiwanie mecz lidera – Jagiellonii Białystok z broniącym się przed spadkiem Ruchem Chorzów. Prowadząca w tabeli Jagiellonia (42 pkt) ma tyle samo punktów co Śląsk. Dwa punkty traci Lech, trzy Pogoń Szczecin, sześć Raków i Legia Warszawa. Stal – 8. (29 pkt), Ruch – 17. (15 pkt).

PREMIER LEAGUE – W 26. kolejce piłkarskiej padł pierwszy w sezonie gol Jakuba Kiwiora, a jego Arsenal wygrał z Newcastle 4:1 (2:0). Polski obrońca rozegrał całe spotkanie. W innych ciekawych spotkaniach, Bournemouth przegrało z Manchesterem City 0:1 (0:1), Aston Villa z Matty’m Cashem pokonała Nottingham Forest 4:2 (3:1), Manchester United przegrał z Fulham 1:2 (0:0), a Brighton zremisowało z Evertonem 1:1 (0:0). Liderem jest Liverpool (60 pkt), który ma punkt przewagi nad Manchesterem City, dwa nad Arsenalem i cztery nad Aston Villą.

SERIE A – W meczu 26. kolejki piłkarskiej Udinese w wyjazdowym meczu przegrało z Genoą 0:2 ( 0:2). Goście od 49. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Thomasa Kristensena. W innych sobotnich meczach Salernitana przegrała z Monzą 0:2 (0:0), a Empoli na wyjeździe pokonało Sassuolo 3:2 ( 0:1). W tabeli prowadzi Inter Mediolan (63 pkt), drugi jest Juventus Turyn (54 pkt), a trzeci AC Milan (52 pkt).

PRIMERA DIVISION – Barcelona pokonała u siebie Getafe 4:0 w 26. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramki zdobyli Raphinha (20′), Joao Felix (52′), Frenkie de Jong (61′) i Fermin Lopez (90+1′). Robert Lewandowski bez gola, choc rozegrał całe spotkanie w zespole Barcelony. W innych sobotnich meczach Mallorca w wyjazdowym meczu zremisowała z Alaves 1:1 (0:0), Alemria również zremisowała z Atl. Madryt 2:2 (1:1). W tabeli prowadzi Real Madryt (62 pkt), druga jest Barcelona (57 pkt), a trzecia Girona 56 pkt).

BUNDESLIGA – W Niemczech w 23. kolejce piłkarskiej Bayern Monachium wygrał z RB Lipsk 2:1 (0:0) po dwóch golach Harry’ego Kane’a – Anglik zapewnił zwycięstwo Bawarczykom trafieniem w doliczonym czasie gry (90+1. min) drugiej połowy. VFB Stuttgart tylko zremisował z broniącym się przed spadkiem FC Koeln 1:1 (0:0). W innych spotkaniach, Werder Brema (w którym na ostatnich kilkanaście minut pojawił się Dawid Kownacki) zremisował z Darmstadt 1:1 (1:1), Union Berlin zremisował z Heidenheim 2:2 (2:1), a Borussia Moenchengladbach pokonała VFL Bochum 5:2 (2:0). Liderem jest Bayer Leverkusen (61 pkt), który ma osiem punktów przewagi nad Bayernem, szesnaście nad Stuttgartem i dwadzieścia nad Borussią Dortmund.