Lekkoatletyka – MŚ – dwa polskie medale w “młocie”

0

Polską ozdobą drugiego dnia podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w amerykańskim Eugene był występ Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego w konkursie rzutu młotem. Fajdek zdobył złoto, Nowicki – srebro.

O medale rywalizowano też w innych konkurencjach. W tej bardzo prestiżowej, czyli biegu na 100 metrów całe podium zajęli Amerykanie – z czasem 9,86 sekundy triumfował Fred Kerley, który o 0,02 sekundy wyprzedził Marvina Bracy’ego i Trayvona Bromella.

W pchnięciu kulą kobiet złoto też dla Stanów Zjednoczonych – wygrała Chase Ealey (20,49 m). W męskim skoku w dal zwyciężył Chińczyk Jianan Wang (8,36 m), a w biegu kobiet na 10 000 metrów najlepsza była Etiopka Letesenbet Gidey (30:09,94).
W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje drugie miejsce ze złotym i dwoma srebrnymi medalami. Prowadzą Stany Zjednoczone (2 złote – srebrny – dwa brązowe).