IO Pekin 2022 (02-19)

0
Zimowe Igrzyska

Reprezentacja Słowacji zdobyła brązowy medal w hokeju na lodzie podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W spotkaniu o trzecie miejsce Słowacy pokonali Szwedów 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Juraj Slafkovský (24′ i 59′). Po jednym golu strzelili Samuel Takac (33′) i Pavol Regenda (59′).
W finale zmierzą się reprezentacje Finlandii i Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Mecz finałowy w niedzielę.

Laura Nolte i Deborah Levi zostały w Pekinie mistrzyniami olimpijskimi w rywalizacji bobslejowych dwójek. Niemki wyprzedziły swoje rodaczki Mariamę Jamankę i Alexandrę Burghardt (+0,77 sek.) oraz Amerykanki Elanę Meyers Taylor i Sylvię Hoffman (+1,52 sek.).
Na starcie zabrakło Polek.

Łyżwiarze figurowi Sui Wenjing i Han Cong zdobyli złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w rywalizacji par sportowych. Prowadzący po programie krótkim reprezentanci Chin (239,88 pkt) wyprzedzili reprezentantów Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Jewgieniję Tarasową i Władimira Morozowa (239,25 pkt) oraz Anastasiję Miszynę i Aleksandra Gallamowa (237,71 pkt).
Polacy nie startowali.

Szwecja wygrała z Wielką Brytanią 5:4 w finale rywalizacji w curlingu mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. O zwycięstwie zdecydował dodatkowy end. Brązowy medal wywalczyła Kanada po piątkowej wygranej ze Stanami Zjednoczonymi 8:5.

Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksander Bolszunow zdobył złoty medal w biegu narciarskim techniką dowolną na 30 km. Srebro wywalczył jego rodak Iwan Jakimuszkin, a brąz Norweg Simen Hegstad Krueger. Bieg miał się odbywać na dystansie 50 km, ale został skrócony do 30 ze względu na warunki atmosferyczne.
Dominik Bury był 30., a Mateusz Haratyk 50.

Irene Schouten zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w łyżwiarskim wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Ivanie Blondin, a brązowy Włoszka Francesca Lollobrigida.
Magdalena Czyszczoń zajęła 10. pozycje, a Karolina Bosiek upadła i ostatecznie nie została sklasyfikowana.

Belg Bart Swings zdobył złoty medal olimpijski w łyżwiarskim wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach w Pekinie. Srebro wywalczył Koreańczyk Jae Won Chung, a brąz jego rodak Seung Hoon Lee. Zbigniew Bródka i Artur Janicki pożegnali się z rywalizacją w półfinale.

Zbigniew Bródka i Artur Janicki odpadli w półfinałach wyścigu ze startu wspólnego panczenistów na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Mistrz olimpijski z Soczi z 2014 był ostatni w swoim półfinale, Janicki zajął 11 miejsce i też nie zakwalifikował się do decydującego biegu. W finale zameldowało się ośmiu zawodników z każdego z półfinałów.