Australian Open: Rafael Nadal wygrał 21. wielkoszlemowy tytuł

0

Rafael Nadal wygrał 21. wielkoszlemowy tytuł w karierze. Hiszpan w finale tenisowego Australian Open pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 2:6, 6:7(5-7), 6:4, 6:4, 7:5. Mecz trwał 5 godzin i 24 minuty. Po raz pierwszy w historii finał wygrał zawodnik, który przegrywał w setach 0:2.

Dzięki zwycięstwu Nadal stał się zawodnikiem, który najczęściej wygrywał wielkoszlemowe turnieje, po 20 zwycięstw mają nieobecni w Melbourne – Szwajcar Roger Federer i Serb Novak Djoković.

Ashleigh Barty wygrała w Melbourne wielkoszlemowy, tenisowy turniej Australian Open.
W finale Australijka pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:3, 7:6 (7-2).
To trzeci wielkoszlemowy tytuł Barty, ale pierwszy przed własną publicznością. Wcześniej wygrała French Open (2019) i Wimbledon (2021).
Collins po raz pierwszy wystąpiła w finale zawodów tej rangi. W półfinale w Melbourne Amerykanka pokonała Igę Świątek.

Czeszki Barbora Krejčíková i Kateřina Siniaková triumfowały w deblu.
W finale w Melbourne wygrały z Rosjanką Anną Daniliną i Brazylijką Beatriz Haddad Maią 6:7, 6:4, 6:4.

Reprezentanci gospodarzy Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios triumfowali w deblu.
W finale w Melbourne pokonali swoich rodaków Matthew Ebdena i Maxa Purcella 7:5, 6:4.