USA: wyniki sportowe

0
USA sport wyniki

W pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej playoffs ligi NBA Atlanta Hawks wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 116:113 i objęli prowadzenie w serii do 4 zwycięstw 1-0.
Świetny występ w barwach Hawks zaliczył rozgrywający Trae Young, który zdobył 48 punktów, miał 7 zbiórek i 11 asyst. W ekipie Bucks najlepszy był Janis Andetokunmbo, zdobywca 34 punktów.

Dzisiaj w 3 meczu finału Konferencji Zachodniej Los Angeles Clippers podejmować będą Phoenix Suns. Po dwóch spotkaniach prowadzi drużyna z Arizony 2-0.

—————————–

Hokeiści New York Islanders wyrównali stan rywalizacji w półfinałowej serii meczów Pucharu Stanley’a w rozgrywkach ligi NHL z Tampa Bay Lightning. Nowojorczy zwyciężyli drużynę z Florydy po dogrywce 3:2. W serii do czterech zwycięstw jest 3:3. Decydujący będzie mecz w Tampie.
Dzisiaj w drugim półfinale Pucharu Stanleya Montreal Canadiens podejmie Vegas Golden Knights. Kanadyjska drużyna prowadzi w serii 3-2.

——————————

W lidze MLB grała w środę tylko jedna chicagowska drużyna White Sox, która zwyciężyła Pittsburgh Pirates 4:3.

————–

Brazylia wygrała z Kolumbią 2:1 w grupie B na piłkarskich mistrzostwach Ameryki Południowej i tym samym jest pewna awansu do ćwierćfinału. Gole dla gospodarzy turnieju strzelili Roberto Firmino i Casemiro. Bramkę dla Kolumbii w 10. minucie zdobył Luis Diaz.
Kolumbijski bramkarz David Ospina po występie z Brazylią wyrównał rekord Carlosa Valderramy pod względem ilości występów w barwach narodowych. Obaj mają ich po 111.
W innym środowym meczu grupy B Ekwador zremisował z Peru 2:2.
Jutro odbędą się mecze w grupie A: Boliwia – Urugwaj i Chile – Paragwaj.
W grupie A pewne awansu do ćwierćfinału Copa America są już reprezentacje Argentyny i Chile.

————————–

W środowym meczu ligi MLS Chicago Fore przegrali z FC Cincinnati 0:1. Chicagowski zespół zajmuje w tabeli Konferencji Wschodniej ostatnie miejsce. W 9 meczach Fire zdobyli zaledwie 4 punkty.

W innych wczorajszych meczach MLS New England Revolution pokonali New York Red Bulls 3:2. Debiutanckiego gola w klubie strzelił dla gości w 53. minucie Patryk Klimala. W 81. minucie na murawie w drużynie gospodarzy zameldował się Adam Buksa.
W innym meczu “na wschodzie” Philadelphia Union wygrała z Columbus Crew 1:0. W drużynie gospodarzy występ w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Kacper Przybyłko.