French Open: Magda Linette awansuje do trzeciej rundy po meczu z liderką rankingu

0
Linette tenis

Polska tenisistka Magda Linette awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Polka zmierzyła się dziś z liderką rankingu Australijką Ashleigh Barty, która poddała mecz w drugim secie przy stanie 2:2. W pierwszym secie Linette wygrała 6:1.

Po pierwszym secie Magdy Linette, Australijka Ashleig Barty poprosiła o pomoc medyczną i przez dłuższą chwilę nie wracała na kort. W drugim secie liderka światowego rankingu nadal narzekała na ból lewego biodra i w końcu poddała mecz. Tym samym Magda Linette – rozstawiona z 45. numerem – sprawiła jedną z największych dotąd sensacji w paryskim turnieju. Ashleig Barty triumfowała w Paryżu w 2019 roku i była jedną z faworytek tegorocznego French Open.

Francuscy komentatorzy podkreślili, że Magda Linette zagrała bardzo dobrego pierwszego seta, całkowicie dominując osłabioną rywalkę agresywną grą i celnymi serwisami. Dla Polki jest to pierwsze zwycięstwo w karierze przeciwko zawodniczce zajmującej jedną z dziesięciu najwyższych pozycji w światowym rankingu. W sobotę Polka zagra w trzeciej rundzie z Tunezyjką Ons Jabeur.

A jeszcze dziś około godziny 10-11 czasu chicagowskiego o awans do trzeciej rundy Roland-Garrosa powalczy Iga Świątek. Polska tenisistka zmierzy się ze Szwedką Rebeccą Peterson – rozstawioną z numerem 60.