Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

0
Paulo Sousa PZPN
Fot. Twitter: Łączy Nas Piłka
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Portugalczyk Paulo Sousa będzie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji. Poinformował o tym prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

W zaprezentowanym przez Zbigniewa Bońka nagraniu, Sousa zapewnił, że zrobi wszystko, by Polacy byli dumni z drużyny, którą poprowadzi. Podziękował za daną mu szansę: “Jestem zaszczycony i dumny, ze zostałem selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dziękuję Zbigniewowi Bońkowi i całemu Związkowi za to, że dali mi możliwość podjąć to wspaniałe wyzwanie. Polska to kraj piłki nożnej. Jestem pewien, że z waszym entuzjazmem, wsparciem i wiarą w drużynę, razem możemy powalczyć o zwycięstwo w mistrzostwach Europy”- mówił Sousa.

Zbigniew Boniek podkreślił, że zawsze bardzo cenił Paulo Sousę jako piłkarza i trenera. Zaznaczył, że u Portugalczyka podobała mu się otwartość, twardość i to, że miał dobre relacje z zawodnikami. Boniek dodał, że Paoulo Sousa zaimponował mu wiedzą na temat polskiej piłki. “Trener Sousa jest znanym, szanowanym trenerem, który swoje rzeczy osiągnął. Trener może wygrywać proporcjonalnie do siły, którą prowadzi. Nie widziałem dobrego trenera, który z przeciętną, słabą drużyną zdobywałby wielkie trofea. Nie jest to żaden krok w niepewność, ale nadzieja, że zatrudniłem dobrego trenera”- mówił Zbigniew Boniek.
Wcześniej Zbigniew Boniek poinformował, że zarząd związku zatwierdził decyzję o formalnym odwołaniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jako powód zwolnienia Brzęczka, prezes PZPN podał brak możliwości rozwoju kadry.

Nowy szkoleniowiec kadry zadebiutuje 25 marca w Budapeszcie, gdzie z Węgrami polska kadra zainauguruje kwalifikacje mistrzostw świata 2022.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!