Polska: Marszałek Sejmu o zajściu z posłem Mateckim

0
Fot. janwarzecha.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Będzie wniosek marszałka do Prezydium Sejmu o ukaranie Dariusza Mateckiego z Suwerennej Polski. Polityk przez 7 minut spacerował po dachach budynków sejmowych, o czym poinformował dziennikarzy Szymon Hołownia. Marszałek przedstawił notatkę komendanta Straży Marszałkowskiej. Wynika z niej, że do zdarzenia doszło 13. czerwca o godzinie 3.30, poseł wyszedł na dach przez okno swojego pokoju hotelowego. 

Marszałek dodał, że zapoznał się z nagraniami z zajścia z udziałem posła Suwerennej Polski. Wynika z nich, że Dariusz Matecki spacerował po dachach budynków sejmowych przez 7 minut. „Na dachach budynków sejmowych znajdują się instalacje, które dla osoby niewprawionej, która nie ma przewodnika (…) mogą stanowić śmiertelne zagrożenie” – mówił. 

Marszałek Hołownia skieruje wniosek o ukaranie polityka do Prezydium Sejmu, które może podjąć decyzję o wymiarze kary finansowej. Maksymalnie jest to 12-18 tysięcy złotych, ale kara może być niższa. 

Dariusz Matecki przyznał, że to on był w nocy na dachu Sejmu. “Byłem na dachu, żeby zrobić sobie zdjęcie” – mówił dziennikarzom. “Z góry lepiej widać stan praworządności w Polsce” – dodał.

Początkowo twierdził, że nie był na dachu. Później zmienił zdanie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!