Chicago: Cynthia DeNicolo wycofała pozew przeciwko gospodarzowi programu radiowego stacji WTMX-FM

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Cynthia DeNicolo, która oskarżyła byłego porannego gospodarza programu radiowego w stacji WTMX-FM – “The Mix” Erica Fergusona o zmuszanie jej do seksu i zachowanie odwetowe, wycofała swój pozew w zeszłym tygodniu. 

W związku z zarzutami DeNicolo Ferguson odszedł z radia w październiku 2021, po 25 latach pracy.

DeNicolo pracowała na stanowisku asystentki producenta. Pozew przeciwko Fergusonowi złożyła w maju 2021. 

Wcześniej, w maju 2020 roku została zwolniona ze stacji po 20 latach pracy. W pozwie z maja 2021 zarzuciła Fergusonowi, że używał swojej pozycji do zmuszania jej do seksu oralnego między styczniem a sierpniem 2004, zazwyczaj po wydarzeniu firmowym lub po pracy. 

Kobieta oświadczyła w pozwie, że nigdy nie powiadomiła zarządu radia ze strachu przed utratą pracy, obawą przed publicznym upokorzeniem i wykluczeniem ze środowiska radiowego. W treści oświadczyła również, że Ferguson blokował rozwój jej kariery i przyczynił się do terminacji jej zatrudnienia posługując się COVID-19 jako pretekstem.

Jej pozew pojawił się 6 miesięcy po tym, jak popularna współgospodarz programu z Fergusonem – Melissa McGurren, opuściła stację w grudniu 2020 roku bez podania przyczyny. Kathy Hart, która również z nim pracowała w programie porannym “Eric & Kathy” również opuściła show bez wyjaśnienia w 2017.

McGurren i DeNicolo złożyły pozwy wobec właściciela stacji Hubbard Radio Chicago o zniesławienie po tym jak Hubbard Radio Chicago zaprzeczyło zarzutom o zezwalanie na niewłaściwe zachowanie i tworzenie wrogiego środowiska. Federalni sędziowie oddalili oba pozwy stwierdzając, że nie doszło do zniesławienia kobiet.

W zeszłym tygodniu sędzia powiatu Cook Daniel Kubasiak, zgodził się na prośbę DeNicolo o wycofanie zarzutów, jednocześnie zaznaczył, że nie może ona ich złożyć powtórnie. W upublicznionych dokumentach nie ma informacji o ugodzie finansowej.

W WTMX, w styczniu 2022 roku, Fergusona zastąpił Chris Petlak.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!