USA: czy Republikanie zgodzą się z Demokratami na nowy pakiet antykryzysowy?

1
1222
Fot. wrcbtv
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Izby Reprezentantów, Demokratka Nancy Pelosi przedstawiła nowy plan antykryzysowy swojej partii, mający pomóc w odbudowie amerykańskiej gospodarki po wybuchu pandemii koronawirusa. W pakiecie, opiewającym na 2 biliony 200 miliardów dolarów, znalazła się propozycja dopłaty 600 dolarów tygodniowo dla osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych oraz wypłatę 1,200 dolarów jednarozowej pomocy uprawnionym do tego mieszkańcom USA. Obecna propozycja jest o 1,2 biliona dolarów mniejsza od tej przyjętej przez Izbę Reprezentantów w maju. Wielu komentatorów jest zdania, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi – pakiet ten może być zatwierdzony przed wyborami.

W planie przewidziano także przeznaczenie 436 miliardów dolarów na pomoc władzom stanowym i lokalnym oraz 225 miliardów dolarów amerykańskim uczelniom. W założeniu tarczy antykryzysowej jest także zapis o dofinansowaniu programu pomocy małym i średnim biznesom Paycheck Protection Program. 

Obecna propozycja jest o 1,2 biliona dolarów mniejsza od tej przyjętej przez Izbę Reprezentantów w maju. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Donald Trump sam przeciwko demokratom padlinozercom ten czlowiek wie co mowi,demokraci mowia co wiedza a to wielka roznica.Brawo Donald tak trzymaj i nie daj sie tym podlym demokratom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!