WHO: koronawirus najpoważniejszym światowym wyzwaniem zdrowotnym

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pandemia koronawirusa jest najpoważniejszym we współczesnej historii globalnym wyzwaniem w ochronie zdrowia. Tak twierdzi szef Światowej Organizacji Zdrowia. WHO ponownie zaapelowała o przestrzeganie wszystkich zasad higienicznych. Liczba nowych przypadków na świecie szybko się zwiększa.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił podczas wideokonferencji prasowej, że WHO nigdy jeszcze nie zmagała się z tak poważnym wyzwaniem o światowym zasięgu. Liczba zachorowań na świecie przekroczyła 16 milionów i w ciągu półtora miesiąca podwoiła się. COVID-19 kosztował życie 650 tysięcy osób.

Szef WHO podkreślił, że najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie zasad higienicznych przez mieszkańców wszystkich krajów. “Utrzymujmy dystans od innych, myjmy ręce, unikajmy zatłoczonych i zamkniętych przestrzeni i nośmy maski tam, gdzie jest to zalecane” – dodał Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że ścisłe przestrzeganie tych zasad jest najskuteczniejszą metodą walki z wirusem. “Kraje, które stosowały się do zaleceń są teraz w lepszej sytuacji. Udało im się zapobiec epidemii na większą skalę, tak jak w Kambodży, Nowej Zelandii, Rwandzie, Tajlandii, Wietnamie, na wyspach Pacyfiku czy Karaibów lub też udało się im odzyskać kontrolę nad ogniskami wirusa, jak stało się to w Kanadzie, Chinach, w Niemczech i w Korei Południowej” – dodał szef WHO.

Najwięcej przypadków koronawirusa jest teraz w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, w Indiach oraz w Rosji. Najwięcej ofiar śmiertelnych zanotowano z kolei w Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Wielkiej Brytanii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!