Polska – Kaczyński o decyzji sejmiku małopolskiego: to jest sukces

0
Fot. Facebook: Mariusz Grudniak
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

To jest sukces – tak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński komentuje wybór nowych władz sejmiku małopolskiego. 
Udało się za szóstym razem. Wcześniej kandydat forsowany przez prezesa PiS pięciokrotnie zasmakował porażki. Dlatego Jarosław Kaczyński był zmuszony go wymienić. Działo się to w sejmiku, w którym PiS ma większość. 

Zdaniem lidera Zjednoczonej Prawicy najważniejsze jest to, że partia utrzymała władzę. “Ci, którzy jechali, żeby tam triumfować – z dwóch partii – musieli się wrócić” – powiedział Kaczyński. Dodał, że w polityce czasami trzeba iść na różnego rodzaju kompromisy. “Ale to nie jest kompromis polegający na tym, że ja o tym, co się działo i co niektórzy ludzie robili, zapomniałem. Nie zapomniałem” – zaznaczył prezes PiS.

 Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak dodaje, że jest sukces Jarosława Kaczyńskiego. “Dlatego, że sam Łukasz Kmita zdecydował o tym, że po raz kolejny nie będzie kandydował i zwrócił się do władz Prawa i Sprawiedliwości o to, żeby wystąpił kolejny kandydat” – tłumaczy wiceprezes PiS.

Szósta próba wyboru marszałka Małopolski okazała się skuteczna. Radni sejmiku poparli kandydaturę desygnowanego przez PiS Łukasza Smółki. Członkowie tego ugrupowania wybrali dotychczasowego wicemarszałka, wcześniej pięciokrotnie blokując nominację dla posła PiS Łukasza Kmity.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!