Szymon Hołownia w Kijowie: Polska będzie wspierać Ukrainę

0
Fot. X: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska będzie wspierać Ukrainę i nie godzi się na działania rosyjskiego reżimu – mówił w Kijowie marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Wystąpił on przed ukraińskim parlamentem. 

Szymon Hołownia podkreślił, że to pierwsza wizyta przedstawiciela prezydium Sejmu w Radzie Najwyższej od pełnowymiarowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. A na tę agresję, jak zaznaczył, Polska się nie godzi. Jak mówił, nie można pozwolić na to, by rosyjski opresyjny reżim mordował ukraińskiego ducha, deptał życie ludzkie, suwerenność państwa i decydował, który naród ma prawo do egzystencji. Szymon Hołownia zaznaczył, że takie tragedie miały już miejsce w naszym regionie i nasze państwa bardzo boleśnie ich doświadczały. Dlatego, jak dodał, dziś Polska, tak samo jak Ukraina, nie ma złudzeń i robi wszystko, by powstrzymać “ten koszmar”.

Marszałek Sejmu przybył do Kijowa na zaproszenie przewodniczącego Rady Najwyższej Rusłana Stefanczuka. W ukraińskiej stolicy oddał też hołd obrońcom Ukrainy. Spotkał się także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Wśród tematów rozmowy były sytuacja na froncie i obrona powietrzna. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!