Polska: uchylono immunitet sędziego Tomasza Szmydta

0
Fot. belta.by
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd Dyscyplinarny Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylił immunitet sędziowski Tomasza Szmydta i pozwolił na jego aresztowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. Wnioskowała o to Prokuratura Krajowa.

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt został również zawieszony w czynnościach służbowych. Uchylenie immunitetu pozwala na postawienie mu zarzutów, a następnie wydanie za nim listu gończego.

W poniedziałek w Mińsku Tomasz Szmydt poprosił władze Białorusi o azyl polityczny i wezwał do dialogu z tym państwem oraz Rosją. Twierdzi, że był prześladowany przez polski rząd z powodu swojej postawy i poglądów. Od tego czasu pojawił się w innych w mediach rosyjskojęzycznych, między innymi w programie telewizyjnym głównego propagandysty Kremla Władimira Sołowiowa i w stacji Russia Today. W każdym z wywiadów szkaluje Polskę, jej władze, i chwali Białoruś i Rosję.

Polskie władze nie ukrywają, że wyjazd Szmydta na Białoruś i jego domniemana współpraca z rosyjskimi służbami jest sytuacją bardzo poważną. Szmydt orzekał miedzy innymi w sprawach dotyczących informacji niejawnych, w tym o klauzuli „tajne”, „NATO secret”, “EU secret”, pracował także w ministerstwie sprawiedliwości i biurze Krajowej Rady Sądownictwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!