Polacy na pierwszym miejscu wśród turystów na Litwie

0
Fot. Facebook: Go Vilnius
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Litwę odwiedza coraz więcej Polaków. Nasi rodacy są najliczniejszą grupą turystów zagranicznych w tym kraju – wynika z danych Wileńskiej Agencji Rozwoju Turystyki i Biznesu „Go Vilnius”. W całym 2023 roku północno-wschodniego sąsiada Polski odwiedziło milion trzysta tysięcy zagranicznych turystów. 

W zeszłym roku Litwę odwiedziło około 173 tysięcy turystów z Polski. Oznacza to wzrost o 47 procent w porównaniu do roku 2022. Jako cel podróży na Litwie Polacy najczęściej wybierają Wilno. Przewodniczka po litewskiej stolicy Dorota Lewko mówi Polskiemu Radiu, że nasi rodacy przede wszystkim chcą zobaczyć miejsca związane ze znanymi Polakami.

“Są to oczywiście cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Marszałka Piłsudskiego. Ostra Brama, która pojawia się w ‘Inwokacji’ do ‘Pana Tadeusza’ oraz miejsca, w których mieszkał Adam Mickiewicz” – wyjaśnia. Przewodniczka dodaje, że polscy turyści lubią odwiedzać też przepiękne zabytki sakralne. “Przykładowo Kościół św. Piotra i Pawła przyciąga rzesze turystów” – wyjaśnia. Świątynia nazywana jest “perłą baroku wileńskiego” i słynie z ponad dwóch tysięcy białych figur stiukowych. Oprócz tego chętnie oglądane są obiekty na Starym Mieście takie jak Ratusz czy Uniwersytet Wileński. 

Obok Polaków Litwę chętnie wybierają również Niemcy, Łotysze, Amerykanie oraz Brytyjczycy i Białorusini.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!