Podróże

Lotnisko Chopina chce rekordowego lata

19/02/2024 0 komentarzy
Chopin lotnisko PL

Warszawskie lotnisko Chopina w tym roku chce obsłużyć 20 i pół miliona podróżnych. Byłyby to rekord w historii stołecznego portu. Dotychczasowy rekord wynosi 19 milionów pasażerów i został pobity w 2019 roku. W zeszłym roku lotnisko odprawiło ponad 18 milionów osób.


Z prognoz spółki PPL, która zarządza lotniskiem wynika, że rosnący ruch będzie dotyczyć zarówno połączeń regularnych, jak i czarterowych. Prezes spółki Stanisław Wojtera powiedział, że w lecie lotnisko będzie na granicy swojej przepustowości. Podkreślił, że już w zeszłym roku były problemy z wydawaniem pozwoleń na operacje z Warszawy przewoźnikom, którzy byli zainteresowani obsługą połączeń ze stolicą Polski. W tym roku może być podobnie.


W styczniu warszawskie lotnisko obsłużyło milion, trzysta tysięcy pasażerów, co także jest rekordem, jeśli chodzi o ten miesiąc. Prezes PPL wskazał, że trzeba się liczyć z większymi kolejkami i dłuższym czasem oczekiwania na odprawę. Stanisław Wojtera zaznaczył, że w czasie tak zwanego wysokiego sezonu warto się pojawić na lotnisku z dużym wyprzedzeniem.


W 2020 roku zostały wstrzymane prace nad rozbudową lotniska Chopina tak, by utrzymać jego przepustowość do czasu ewentualnego otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Od tego czasu prowadzone są takie inwestycje, jak przebudowa istniejącej przestrzeni terminala, dobudowa bramek do samodzielnej odprawy paszportowej, czy przebudowa płyt postojowych.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych