Polska: Ministerstwo Infrastruktury podsumowało inwestycje kolejowe od 2015 roku

0
Fot. Facebook: Ministerstwo Infrastruktury
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Inwestycje na ponad ośmiu tysiącach kilometrów torów kolejowych, 114 nowych i ponad 870 zmodernizowanych stacji i przystanków, coraz więcej nowoczesnego taboru. Kierownictwo ministerstwa infrastruktury podsumowało osiem lat pracy związanych z inwestycjami kolejowymi. 

Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że opierały się one na trzech filarach. Pierwszy z nich to inwestycje utrzymaniowe – dbałość o istniejące linie kolejowe, stacje i przystanki. Drugim filarem była budowa i modernizacja dworców kolejowych. Inwestycje były prowadzone zarówno na dużych, węzłowych dworcach, jak i na mniejszych stacjach w całym kraju. Trzecim filarem jest strategia taborowa. 

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że inwestycje w kolej spowodowały wzrost popularności tego środka transportu. Wśród najważniejszych osiągnięć wymienił zakup nowego i modernizację używanego taboru, remonty dworców, a także program Kolej Plus. Podkreślił, że skrócił się czas podróży na zmodernizowanych trasach kolejowych. Dzięki temu rośnie konkurencyjność kolei względem transportu kołowego. Jako przykład wymienił krótszy czas podróży między Katowicami a Krakowem oraz trasę Ełk – Szczytno – Olsztyn. 
Według danych resortu, w 2022 roku z przewozów kolejowych skorzystało ponad 342 miliony pasażerów. 

Wczoraj spółka PKP Intercity ogłosiła, że od stycznia do połowy listopada tego roku przewiozła 60 milionów pasażerów, co jest rekordem w historii spółki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!