Prezydent Andrzej Duda dla tygodnika Sieci: “Tusk nie będzie moim premierem”

0
Andrzej Duda
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Tusk Nie będzie moim premierem” – pod takim tytułem ukazał się w tygodniku “Sieci” wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. “Gdy prezydentem był Lech Kaczyński premier Donald Tusk przychodził do pałacu prezydenckiego. Byłem przy tych rozmowach. Co innego deklarował tutaj, przy tym stole, a co innego robił po wyjściu z pałacu” – mówi w wywiadzie prezydent Andrzej Duda. – “Pozostaje mieć nadzieję, że od tamtego czasu się zmienił” – dodaje.

W wywiadzie dla tygodnika prezydent zapowiada że niezależnie od tego, kto utworzy nowy rząd – zamierza stać na straży polskiej suwerenności i spraw najważniejszych dla kraju. “Najważniejszą wartością jest niepodległe i silne państwo polskie, które budujemy od ponad 30 lat. Żadne decyzje nie mogą naruszać tych wartości, fundamentalnych dla milionów Polaków” – mówi. “Już pojawiły się zapowiedzi weryfikowania zawartych przez Polskę kontraktów zbrojeniowych. Podkreślam więc, że jeśli ktoś myśli o oszczędzaniu pieniędzy w bardzo niebezpiecznych czasach poprzez zaprzestanie modernizacji polskiej armii i zerwie kontrakty, to może istotnie osłabić bezpieczeństwo naszego państwa” – czytamy w wywiadzie.

“Zachęcam […] do budowy szerokiej koalicji polskich spraw wokół tematów najważniejszych dla naszej Ojczyzny, takich jak rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje oraz godność Polski i Polaków. […] jestem gotowy do współpracy zarówno z nowym parlamentem, jak i rządem. Szczególnie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa Polski i polityki zagranicznej – apeluje prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym wywiadzie dla tygodnika “Sieci”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!