Polska: “Darmowy Listopad” w Zamku w Malborku

0
Fot. Facebook: Muzeum Zamkowe w Malborku
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Darmowe zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, spotkania edukacyjne, wykłady, konferencje, warsztaty i lekcje muzealne – to czeka przez cały listopad na zwiedzających polskie rezydencje królewskie. W ramach akcji “Darmowy listopad” swoje zbiory i wnętrza udostępnia 9 instytucji. 

Muzeum Zamkowe w Malborku w ramach akcji zaprasza na najważniejszą, czasową wystawę roku pod tytułem „Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego” oraz plenerową ekspozycję „Wazowie w Malborku”, przygotowaną specjalnie na 400 rocznicę pobytu króla Zygmunta III w Prusach Królewskich oraz w Malborku. 

Zamek w Malborku przez ponad 300 lat był siedzibą polskich królów i gościł w swoich wnętrzach wiele koronowanych głów, setki dworzan, urzędników państwowych oraz zaproszonych gości z niemal wszystkich zakątków nowożytnej Europy. Zastępca dyrektora do spraw naukowo-konserwatorskich Muzeum Zamkowego w Malborku, Agnieszka Kowalska, powiedziała, że w ubiegłym roku Zamek w Malborku odwiedziła w listopadzie rekordowa liczba turystów – ponad 40 tysięcy. „Widzimy, że z roku na rok ta akcja staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej ludzi ściąga do Malborka i do naszych zamków w Sztumie i Kwidzynie” – powiedziała Agnieszka Kowalska. 
W akcji „Darmowy Listopad” biorą udział rezydencje królewskie z Warszawy, Krakowa, Poznania, Lublina, Sandomierza, Wieliczki i Malborka oraz dodatkowo oddziały w Kwidzynie i Sztumie.

Szczegółowy program wydarzeń oraz zasady bezpłatnego wstępu w ramach “Darmowego Listopada” można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!