Polska – J.Kaczyński: budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji

0
kaczyński
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że dzięki przemyślanej polityce finansowej rządu budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji. Są zabezpieczone środki na wszystkie programy społeczne i inwestycyjne – dodał wicepremier w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. 

Prezes PiS był pytany przez PAP o wypowiedzi polityków opozycji, jakoby sytuacja budżetowa była zła. Jak podkreślił, takie stwierdzenia są “jedną wielką bajką, która ma uzasadnić wycofanie się z obietnic wyborczych”. “Co więcej, wbrew temu co Tusk i jego koledzy opowiadali przed wyborami, teraz wychodzi prawda na jaw, że ich program to likwidacja programów społecznych, ograniczenia dobrych rozwiązań gospodarczych i wyprzedaż majątku państwowego. Krótko mówiąc: wraca stare, coś czego doświadczyliśmy przed 2015 rokiem” – mówił Jarosław Kaczyński. “Przez lata słyszeliśmy, że pieniędzy nie ma i nie będzie, a dzisiaj ta doktryna Donalda Tuska wraca na nowo” – dodał prezes PiS.

Przypomniał, że to za czasów rządów Platformy Obywatelskiej Polska była objęta procedurą nadmiernego deficytu, a, jak wskazywał, “każdego roku z budżetu państwa wypływały miliardy złotych do oszustów podatkowych, mafii vatowskich, paliwowych”. Zaznaczył, że teraz sytuacja budżetowa jest dużo lepsza. “Dzięki naszej przemyślanej polityce finansowej budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji, doskonale zbilansowany, zabezpieczone są środki na wszystkie nasze programy społeczne i inwestycyjne. Programy takie jak 13 i 14 emerytura, 800+, czy wyprawka dla dzieci są zagwarantowane” – zapewnił prezes PiS. Odpowiadając na pytania dotyczące zarzutów o niegospodarność PiS i poukrywane wydatki budżetowe, Jarosław Kaczyński powiedział, że “zarzuty są wyssane z palca”. 

Wicepremier był też pytany o niedziele niehandlowe, wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy. “Z jednej strony to dobry czas na odpoczynek i dzień, który można spędzić z rodziną, ale to także szansa dla wielu małych rodzinnych, czy osiedlowych sklepików, które przecież tym zakazem nie były objęte, a wręcz dzięki niemu korzystały, zwiększając swoje obroty” – powiedział wicepremier. “Podobnie zresztą jest między innymi z różnego rodzaju miejscami kultury: teatrami, kinami, czy kawiarniami, które to stały się dla wielu naszych obywateli miejscem rodzinnie spędzonej niedzieli” – mówił Jarosław Kaczyński. Dodał, że zapowiedzi zniesienia niedziel niehandlowych to skutek działania “lobby dużych zagranicznych, niemieckich, francuskich firm, marketów i sieci handlowych”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!