Polska: szkolenia dla nowych posłów w Sejmie

0
Fot. Twitter: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Sejmie zasiądzie około 140 posłów, dla których będzie to pierwsza kadencja. Kancelaria Sejmu zorganizowała dla nich sesję szkoleniowo-informacyjną. Posłowie-elekci poznają między innymi zasady organizacji prac Sejmu, przebieg procesu legislacyjnego oraz warunki wykonywania mandatu.

W gronie debiutantów znalazł się były trener skoczków narciarskich oraz były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową poseł-elekt z Koalicji Obywatelskiej zaznacza, że jest to dla niego nowe doświadczenie. Zamierza pracować w sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu.

W gronie debiutujących posłanek jest Aleksandra Leo, która mandat zdobyła startując z list Polski 2050. W Sejmie zamierza zajmować się tematami dotyczącymi kobiet, między innymi jeśli chodzi o aktywizację zawodową, tworzenie żłobków i przedszkoli.

Nowi posłowie uczyli się między innymi procedury głosowań i zasad tworzenia oraz funkcjonowania biur poselskich. Poznawali również rolę i zadania Straży Marszałkowskiej. Przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zapoznawali ich z zasadami ochrony informacji niejawnych, a pracownicy Kancelarii Sejmu z zasadami ochrony danych osobowych w pracy posła.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!