Prezydent A.Duda: “będę stał na straży programów wsparcia”

0
Andrzej Duda
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Tygodnikiem “Solidarność” zapowiada, że będzie zawsze bronił programów wsparcia, przede wszystkim dla rodzin i seniorów. Jak podkreśla, gdyby okazało się, że dzisiejsza opozycja przejmie rządy, będzie realizował to, do czego się zobowiązał.

“Gdyby okazało się, że dzisiejsza opozycja będzie sprawowała rządy i będzie miała trwałą większość w parlamencie, która będzie pozwalała na głosowanie ustaw, uchwalanie prawa, to powiem tak: mają szczęście, że ja jestem cały czas prezydentem” – mówił Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że w ten sposób rządzący nie będą mogli zlikwidować tych wszystkich świadczeń, które zostały w ostatnim czasie ludziom przyznane. “Będę stał na straży tych przyznanych ludziom programów wsparcia, przede wszystkim tych dla rodzin, ale także tych dla emerytów” – mówił. 

Andrzej Duda dodał, że “przede wszystkim jest po to, żeby realizować zadania dla Rzeczypospolitej”. “Po to ludzie mnie wybrali po raz drugi w 2020 roku, żebym pracował dla Polski, dla nich. Startowałem w wyborach z określonym programem, nigdy tego programu nie ukrywałem i cały czas starałem się go realizować. Na pewno będę chciał go dokończyć” – zapewnił prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że na pewno, jeżeli będą próby porzucenia dotychczasowych obszarów w zakresie choćby budowania bezpieczeństwa Polski, obronności, będzie wchodził w dyskusję, zwłaszcza że konstytucyjnie i tradycyjnie to są obszary prezydenckie.

Prezydent Andrzej Duda w przyszłym tygodniu rozpoczyna powyborcze konsultacje z partiami politycznymi w sprawie utworzenia nowego rządu. 

We wtorek 24 października o 12.00 spotka się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, o 14.00 – Koalicji Obywatelskiej. W środę 25 października o 11.00 spotka się z przedstawicielami Trzeciej Drogi, o 13.00 – Nowej Lewicy, a o 15.00 – Konfederacji Wolność i Niepodległość.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!