Kampania Czytaj i wejdź do gry

0
Fot. bn.org.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Narodowe Centrum Kultury i Polska Liga Siatkówki zainaugurowały współpracę – rozpoczęła się kampania społeczna “Czytaj i wejdź do gry”. Utytułowani sportowcy będą swoim przykładem pokazywać i starszym, i młodszym, że warto sięgać po lektury. “W zdrowym ciele zdrowy duch” – przypomniał starą sentencję dyrektor NCK profesor Rafał Wiśniewski.

“Często jest myślenie, że osoba, która uprawia sport, to raczej nie czyta. Ci, którzy czytają, nie uprawiają sportu. A my mówimy w Narodowym Centrum Kultury – jest zupełnie inaczej. Można to wszystko pogodzić. Patrząc na naszych wybitnych sportowców, siatkarzy, piłkarzy, lekkoatletów, którzy odnoszą międzynarodowe sukcesy. To są osoby, które ciężko pracują, ciężko trenują, ale w wolnych chwilach zawsze są z książką” – dodał.

“Dużo czasu spędzamy na zgrupowaniach, w autokarach, w samolotach” – podkreśliła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Joanna Kaczor-Bednarska. “Dzisiejsze czasy są takie, że jednak ten telefon jest obecny w zasadzie ciągle, natomiast taka odskocznia w postaci książki i takie nietracenie czasu, tylko właśnie pożytkowanie go z dużym zyskiem dla umysłu, dla siebie, dla przemyśleń to jest najfajniejsze, co możemy zrobić” – dodała siatkarka.

W związku z kampanią “Czytaj i wejdź do gry” w wielu miejscach publicznych, między innymi w pociągach, pojawią się spoty ze znanymi siatkarzami czytającymi książki. Treści na temat promocji czytelnictwa pojawią się również na stronach internetowych Polskiej Ligi Siatkówki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!