Prezes Legii: wydarzenia w Alkmaar to absolutny skandal

1
Fot. Legia.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Absolutnym skandalem” prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski nazwał wydarzenia po wczorajszym meczu w Alkmaar. Jak relacjonował podczas konferencji prasowej w Warszawie, piłkarze i działacze klubu byli atakowani przez ochronę stadionu i policję. “Agresja była zdecydowanie z tamtej strony (…) Byliśmy w autobusie, wtedy powiedzieli, że nie wyjedziemy, dopóki nie wypuścimy dwóch piłkarzy, tam była policja szturmowa” – opowiadał.

Dariusz Mioduski podkreślił, że piłkarze, sztab i działacze Legii nie byli agresywni i chcieli jedynie odjechać ze stadionu do hotelu. “Nikt z nas nie widział, żeby ktokolwiek z naszej strony uderzył ochroniarza, były przepychanki, mogło być odepchnięcie, mógł być jakiś upadek” – zaznaczał.

Z najnowszych informacji wynika, że portugalski pomocnik i kapitan Legii Josue oraz Serb Radovan Pankov wracają do Polski.

Protest w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki przekazał szefowi rządu Holandii Markowi Rutte podczas nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w hiszpańskiej Grenadzie. Wcześniej premier Morawiecki polecił Ministerstwu Spraw Zagranicznych “pilne działania dyplomatyczne w celu weryfikacji wydarzeń z nocy”. Ministerstwo Sprawiedliwości będzie natomiast żądać wyjaśnień w tej sprawie od strony holenderskiej.

Mecz AZ Alkmaar z Legią w fazie grupowej Ligi Konferencji zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!