Polska

Złote Lwy dla filmu “Kos” w reżyserii Pawła Maślony

23/09/2023 0 komentarzy

Grand Prix 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał film “Kos” w reżyserii Pawła Maślony. Film o Tadeuszu Kościuszce nagrodzony został za charakteryzację i montaż. Robert Więckiewcz za kreację w filmie Maślony, otrzymał nagrodę nagrodę za drugoplanową rolę męską. Film “Kos” otrzymał też nagrodę dziennikarzy akredytowanych na Festiwalu. Srebrne Lwy jury pod przewodnictwem reżysera Filipa Bajona przyznało filmowi “Imago” w reżyserii Olgi Chajdas.

Nagrodę specjalną jury, za unikalną formę, przyznało filmowi “Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ta malarska adaptacja powieści Władysława Reymonta otrzymała też nagrodę publiczności.

Za najlepszą reżyserię nagrodę otrzymał Jan Holoubek, który wyreżyserował film “Doppelgänger. Sobowtór”. Film opowiadający historię szpiega komunistycznych służb PRLu działającego w Strasburgu nagrodzony został także za: kostiumy, scenografię. Za zdjęcia do tego filmu nagrodę otrzymał Bartłomiej Kaczmarek. Tomasz Schuchardt, za kreację w filmie Holoubka otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską.
Za najlepszą główną rolę kobiecą nagrodę otrzymała Lena Góra za rolę w filmie “Imago”.

Za najlepszą główną rolę męską nagrodę otrzymał Artur Paczesny za rolę w filmie “Tyle co nic” w reżyserii Grzegorza. Dębowskiego. Grzegorz Dębowski nagrodzony został także Złotym pazurem – nagrodą za “inne spojrzenie”, za najlepszy scenariusz i debiut reżyserski. Za drugoplanową rolę kobiecą w tym filmie otrzymała Agnieszka Kwietniewska.

Za debiut aktorski nagrodzona została Paulina Pytlak za rolę w filmie “Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej, zaś Kinga Preis za kreację w tym filmie otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą.

Z kolei za dźwięk nagrodzony został film Doroty Kędzierzawskiej “Sny pełne dymu”. Za najlepszą muzykę nagrodę otrzymał Andrzej Smolik, który stworzył muzykę do filmu “Imago”. Platynowe Lwy, nagrodę za całokształt twórczości odebrał, scenograf Allan Starski.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
16 Oct
NEWS
Kenia: zamieszki po śmierci przywódcy opozycji
16 Oct
NEWS
Dwie ofiary strzelaniny w Czechach
13 Oct
NEWS
Kaja Kallas - UE przekaże Ukrainie dodatkowe 100 mln euro
13 Oct
NEWS
Francja: Nicolas Sarkozy odbędzie karę w więzieniu
13 Oct
NEWS
WOŚP przekazał złote serduszko nr 1 zwycięzcy aukcji
10 Oct
Artykuł
Jesień w Polsat One!
10 Oct
NEWS
Rząd Austrii przeciwny organizacji Eurowizji bez Izraela
10 Oct
NEWS
Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała liderka wenezuelskiej opozycji - Maria Corina Machado.
09 Oct
NEWS
Francja: nowy premier w ciągu najbliższych 48 godzin
09 Oct
NEWS
B. Netanjahu zaprosił D. Trumpa do wystąpienia w Knesecie
08 Oct
NEWS
Polska: stopy procentowe w dół
08 Oct
NEWS
Rząd Niemiec: wyższa prognoza wzrostu PKB na 2026 rok
08 Oct
NEWS
Zaczyna się Londyński Festiwal Filmowy
07 Oct
NEWS
PE uchylił immunitety M.Dworczykowi i D.Obajtkowi
07 Oct
NEWS
Egipt: negocjacje ws. Strefy Gazy trwają
06 Oct
NEWS
Niemcy: Polak zginął w wypadku na autostradzie w kierunku Berlina
06 Oct
NEWS
Pakistan: Arabia Saudyjska chce inwestować w obronność
03 Oct
NEWS
Włochy: chaos komunikacyjny z powodu strajku
02 Oct
NEWS
D.Tusk - kolejna prowokacja rosyjska na Bałtyku, incydent w Szczecinie
02 Oct
NEWS
Zełenski w Danii apeluje o wspólną walkę z rosyjskimi dronami
01 Oct
NEWS
Międzynarodowy Czerwony Krzyż zawiesza działalność w Gazie
29 Sep
NEWS
Ukraina chce zbudować wspólną tarczę obrony powietrznej
26 Sep
NEWS
Rząd Węgier uznał Antifę za organizację terrorystyczną
down
Najnowsze Wiadomości
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024
Kiermasz Świąteczny Związku Podhalan
Świąteczne msze w parafii św. Jacka w Chicago