Polska: minister zdrowia zapowiada dofinansowanie posiłków w szpitalach

0
Fot. Twitter: PiS

Minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała polepszenie diety pacjentów w szpitalach. W materiale w mediach społecznoścowych szefowa resortu powiedziała, że placówki medyczne dostaną na ten cel specjalne dofinansowanie. 

“Nasz nowy program – o nazwie ‘Dobry posiłek’ – wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali” – powiedziała pani minister. “Szpitale dostaną na ten cel dodatkowe środki, a NFZ zadba, żeby jakość żywienia była znacząco lepsza, pytając o opinie pacjentów”.

Pani minister przypomniała, że w ostatnich latach resort wprowadził pilotażowy program dobrej diety dla pacjentów. Przyniósł on znakomity efekt. “Nasz nowy program to nie tylko dostęp do zdrowej diety, ale także możliwość zasięgnięcia porady dietetyka’. – podkreśliła minister Katarzyna Sójka. 

“Dobry posiłek pacjenta – to szansa na szybszy powrót do zdrowia. Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje ten ambitny projekt” – powiedziała minister zdrowia. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego. Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało program “Przyjazne Osiedle”, który zakłada modernizację bloków z wielkiej płyty.

Składa się on z siedmiu punktów: dobudowy wind, budowy miejsc garażowych, termomodernizacji bloków mieszkalnych, rewitalizacji osiedli, w tym poprawy instalacji między innymi wodnokanalizacyjnych, budowy fotowoltaiki, remontów akustycznych oraz modernizacji architektury: zieleni, placów zabaw i boisk. W pierwszym roku rząd planuje przeznaczyć na te cele około 5 miliardów złotych. Kolejne punkty programowe mają być ujawniane stopniowo do soboty. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!