Polska – minister M. Maląg: seniorzy zasługują na wsparcie, bezpieczna przyszłość Polaków to nie są tylko słowa

0
Fot. Facebook: Marlena Maląg

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że seniorzy zasługują na wsparcie. Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś uroczyście rozporządzenia dotyczące wysokości i terminu wypłaty w tym roku 14. emerytury.

Po spotkaniu z seniorami w Solcu nad Wisłą minister Marlena Maląg podkreślała, że hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości “Bezpieczna przyszłość Polaków” “to nie są tylko słowa, to są konkretne czyny, które rząd PiS realizuje”. Wskazywała, że ostatnie cztery lata to “wyjątkowe wyzwania”: covid, tocząca się wojna za wschodnią granicą.

“My nie pozostawiamy Polaków samych sobie. Wprowadzamy konkretne rozwiązania, przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi i dla naszych drogich seniorów (…) Kompleksowe wsparcie, inwestycja w przyszłość młodego pokolenia i podziękowanie dla seniorów” – mówiła. 
Wysokością i terminem wypłaty w tym roku 14. emerytury zajmował się dzisiaj rząd.

W niedzielę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podniesienie kwoty tego świadczenia do 2200 złotych netto. Do tej pory było to prawie 1,5 tysiąca złotych na rękę dla osób, których emerytura lub renta nie przekracza 2900 złotych brutto.

W przypadku wyższych kwot będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę, stopniowo zmniejszająca wysokość świadczenia.

Od tego roku “czternastka” jest gwarantowana na poziomie ustawowym. Jednak dokładną kwotę świadczenia i termin jego wypłaty określają rozporządzenia Rady Ministrów. Zapowiadając podwyżkę, wicepremier Jarosław Kaczyński ocenił, że zrekompensuje ona emerytom i rencistom wysoką inflację. Z kolei premier Mateusz Morawiecki powiedział, że “najmocniejsza waloryzacja” 14. emerytury jest po to, by znacząco przekroczyła ona jakiekolwiek wskaźniki inflacyjne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!