Polska – R.Fogiel: PO nie ma prawa wypowiadać się nt. bezpieczeństwa Polski

0
Fogiel
Fot. Facebook: PIS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel mówił, że Platforma Obywatelska nie ma moralnego prawa wypowiadać się na temat bezpieczeństwa Polski. Podczas konferencji prasowej w Sejmie stwierdził, że gdyby Donald Tusk w 2008 roku wyciągnął wnioski z agresji Rosji na Gruzję, to bylibyśmy o osiem lat do przodu z modernizacją polskiej armii.

Radosław Fogiel tłumaczył, że rząd PO-PSL nie inwestował w obronę przeciwlotniczą. Przypomniał, że kiedy pod koniec 2015 roku PiS obejmowało władzę, to nie były podpisane żadne umowy i nie były zakupione rakiety, chociażby w ramach obrony przeciwlotniczej Narew i Wisła, które zgodnie z dokumentami planistycznymi przygotowanymi przez PO-PSL miały być zrealizowane w 2014 roku. Dodał, że nie było również zapowiadanej tarczy antyrakietowej.

Były rzecznik PiS skrytykował także wypowiedź europosła KO Radosława Sikorskiego, który powiedział, że należało zestrzelić białoruskie śmigłowce, które wleciały na terytorium Polski. Stwierdził, że takie pomysły pokazują, dlaczego nie można pozwolić na to, żeby za polskie bezpieczeństwo odpowiadała obecna opozycja. W jego ocenie, to co proponuje Radosław Sikorski byłoby nieodpowiedzialne i wpisywałoby się w prowokacje białoruskie.

Radosław Fogiel przypomniał, że w ostatnich latach rosyjskie i białoruskie samoloty kilkukrotnie naruszały przestrzeń powietrzną między innymi Litwy, Estonii czy Finlandii, a mimo to państwa te nie zdecydowały o ich zestrzeleniu. Podkreślił, że nie jest to standardowe zachowanie NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!