Polska: premier Morawiecki o gospodarce morskiej i bezpieczeństwie

0
191
morawiecki
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polska gospodarka rozwija się szybko na tle innych krajów europejskich, również dzięki inwestycjom w gospodarkę morską. W swoim wystąpieniu na Konwencie Morskim w Gdańsku szef rządu stwierdził, że inwestycje w porty przyczyniają się do wzrostu gospodarczego.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił również uwagę na kwestie bezpieczeństwa na Bałtyku. Stwierdził, że wynikiem rosyjskiej agresji na Ukrainę jest rozszerzenie NATO, co przyczynia się do tego, że Morze Bałtyckie będzie wewnętrznym akwenem Sojuszu.

“I to bardzo dobrze, bo to zwiększy bezpieczeństwo całego obszaru bałtyckiego, zwiększy bezpieczeństwo Polski” – mówił szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki przypomniał uczestnikom Konwentu Morskiego o inwestycjach – między innymi o rozbudowie portów w Gdańsku i Gdyni oraz pogłębieniu toru wodnego w porcie szczecińskim. Zwrócił uwagę, że rozwój gospodarki morskiej to również rozbudowa terminalu gazowego, budowa gazociągu Baltic Pipe i modernizacja połączeń drogowo-kolejowych do portów.

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się dziś również krytycznie do wywiadu ministra Zbigniewa Ziobry dla “Do Rzeczy”, zatytułowanego “Premier we wszystkich decyzjach unijnych się pomylił”. Szef rządu powiedział, że nie ma co marudzić. Trzeba zabrać się do pracy. Minister sprawiedliwości ma bardzo wiele do zrobienia. Premier Mateusz Morawiecki zasugerował, że minister Zbigniew Ziobro nie poradził sobie ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!