Polska: PiS rozpoczęło akcję “#Sprawdzamy Tuska”

0
142
Fot. Facebook: Krzysztof Lipiec
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło ogólnopolską akcją “#Sprawdzamy Tuska”. W całym kraju politycy ugrupowania organizują konferencje prasowe, podczas których przypominają, jak Platforma Obywatelska głosowała w sprawie kluczowych programów społecznych. Chodzi między innymi o program 500+ czy obniżenie podatku PIT z 18 do 12 procent. Rzecznik PiS Rafał Bochenek mówi, że PO głosowała w tych sprawach “przeciw”, co pokazuje niewiarygodność dzisiejszych obietnic tej partii.

W tym tygodniu Platforma Obywatelska za Prawem i Sprawiedliwością zaproponowała waloryzację świadczenia na dziecko do 800 złotych. Partia Donalda Tuska postuluje dziś również podniesienie “kwoty wolnej od podatku” do 60 tysięcy złotych. PiS przypomina, że PO nie poparła w Sejmie ustawy, która podnosiła “kwotę wolną od podatku” do 30 tysięcy złotych, a gdy rządziła, podniosła ją o dwa złote. 

Rafał Bochenek mówi, że PO jest niewiarygodna i próbuje oszukać Polaków. Wyjaśnia, że dlatego PiS zorganizowało akcję, w której sprawdza działania Donalda Tuska i innych polityków PO poprzez pokazanie, jak głosowali w sprawach, które obiecują dziś zrealizować. Bochenek mówi, że należy o tym przypominać, ponieważ wiarygodność jest w polityce kwestią kluczową.

Akcja PiS “#SprawdzamyTuska” potrwa do poniedziałku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!