Polska: prezydent A.Duda: wszystkie rosyjskie zbrodnie muszą zostać zbadane, osądzone i ukarane

0
188
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wszystkie rosyjskie zbrodnie popełnione na Ukrainie muszą zostać zbadane, osądzone i ukarane.
Prezydent wziął udział w szczycie liderów państw Koalicji do spraw powołania Specjalnego Trybunału do spraw zbrodni agresji przeciwko Ukrainie. Andrzej Duda podkreślił, że choć wydanie przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze nakazu aresztowania Władimira Putina było ważnym krokiem naprzód, to “wszyscy mamy moralny obowiązek zrobić o wiele więcej”.

“Wierzę, że wkrótce będziemy świadkami zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosja zostanie zatrzymana i pokonana. Trzeba to czynić zarówno na polu walki, jak i przed Specjalnym Trybunałem do ścigania zbrodni agresji na Ukrainie” – zaznaczył Andrzej Duda. Zastrzegł przy tym, że przyszły trybunał musi być wyposażony w szerokie kompetencje. “Historia pokazuje nam – na przykładzie procesu norymberskiego – że jest to możliwe” – dodał.

Andrzej Duda powiedział, ze koalicja na rzecz powołania trybunału “musi zademonstrować silną wiarę w prawo międzynarodowe”. Zachęcił do dalszych prac nad stworzeniem mechanizmu skutecznego ścigania zbrodni przeciwko Ukrainie. “Sprawmy, by rosyjscy przestępcy reprezentujący przemoc, terror i śmierć spędzili resztę życia za kratkami. Sprawmy wreszcie, by zbrodnia agresji była karalna” – podkreślił prezydent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!