Chicago: burmistrz Lori Lightfoot wygłosiła w poniedziałek mowę pożegnalną

0
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Lori Lightfoot wygłosiła w poniedziałek mowę pożegnalną. W wystąpieniu podtrzymała swój buntowniczy antyestablishmentowy wizerunek z pierwszej kampanii wyborczej z 2019 roku. 

W lutym, Lightfoot, jako pierwszy burmistrz po 40 latach, nie zdołała zdobyć reelekcji. W poniedziałek przemawiała przez około 30 minut w budynku Build Community Center, w Austin. 

“Mandat, który otrzymałam cztery lata temu, był po to, aby złamać status quo, który zawodził mieszkańców za długo i po to, aby wejść na nową ścieżkę porozumienia pomiędzy rządem a rządzonymi i to jest właśnie to co zrobiliśmy” – powiedziała burmistrz. 

Powiedziała również, że w czasie, kiedy pełniła rolę pomimo “liczby wyzwań piętrzących się na sobie nawzajem sprowadzając ją na kolana,” miała nadzieję, że będzie pamiętana jako przywódczyni, która “sięgała w kierunku równości, w głęboko posegregowanym mieście.” 

Lightfoot kontynuowała tą retorykę, mówiąc dalej: “Znam pokolenia mieszkańców Chicago, szczególnie z czarnych społeczności i latynoskich, którzy byli głodni zasobów i wsparcia z miejskiego ratusza, ratusza, który widziałby całe miasto.” “Nasza administracja stworzyła prawdziwą zmianę i zasiała nasiona transformacji dla naszego miasta, aby naprawić historyczne błędy,” mówiła Lightfoot. 

Burmistrz nie odniosła sie do żadnych specyficznych obszarów jej działań, które były poddawane krytyce, takich jak tempo reform policji, jej relacja z gubernatorem Pritzkerem, czy Związkiem Zawodowym Nauczycieli. 

Mówiąc o zarządzaniu w czasie pandemii Covid 19, odniosła się do biblijnej opowieści o Lazarusie, który powstał z martwych i o batalii, którą stoczyła ona i mieszkańcy Chicago i zwyciężyli. 

Pozatym Lightfoot chwaliła się programem mieszkalnictwa, wspieraniem biznesów, inwestycjami w południowe i zachodnie części miasta. Podkreślała zalety swojego zarządzania fiskalnego i balansowania budżetu.  

W sprawie wzrostu przemocy i przestępczości w Chicago podczas swojej kadencji broniła swojej strategii, którą nazwała “holistyczną.” Lightfoot powiedziała że “nie można mówić o bezpieczeństwie publicznym bez kreowania ścieżek dla tych, którzy chcą wracać o domów i mieć  spełnione potrzeby życiowe i uzasadnione życie w naszym społeczeństwie.”

“Nie możemy kontynuować utrwalania permanentnego cyklu kar”, wyjaśniała Lori Lightfoot.  

Nie przekazała żadnych szczegółów dotyczących następnego rozdziału w jej karierze, poza oświadczeniem, że kończy z polityką wyborczą. 

Za tydzień, w poniedziałek inauguracja burmistrza elekta Brandona Johnsona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!