Polska: WOT zachęca do wstępowania w szeregi armii

0
200
Fot. WOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają ochotników do wstąpienia do armii. Brygada OT z Warszawy, która tworzy się od ubiegłego roku, planuje po raz kolejny wcielenia w maju i czerwcu. Dowódca stołecznej brygady pułkownik Marek Pietrzak liczy na duże zainteresowanie. Dodaje, że w trakcie ubiegłorocznych powołań wielu ochotników wywodziło się z dużych warszawskich firm. 

Pułkownik Marek Pietrzak liczy, że teraz będzie podobnie. Oficer zdradził, że wiele warszawskich korporacji jest zainteresowanych współpracą z WOT, są już osoby chętne do wstąpienia do służby terytorialnej.

Na ochotników czekają też inne brygady obrony terytorialnej, które włączyły się do letniej odsłony akcji “Trenuj z wojskiem”. Rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej major Witold Sura zaprasza na szkolenia weekendowe wszystkich, którzy chcą z bliska zobaczyć, co oznacza nosić mundur. W trakcie zajęć żołnierze pokażą, jak obsługiwać broń, przetrwać w terenie w trudnych warunkach oraz jak udzielać pierwszej pomocy medycznej.

Zajęcia w ramach “Trenuj z wojskiem” odbywają się w soboty i trwają osiem godzin. Wojsko zapewnia wyżywienie i ubezpieczenie. Podobne szkolenia przeprowadzono w wybranych jednostkach w kraju także jesienią ubiegłego roku oraz w czasie obchodów naszego wstąpienia do NATO. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowanie. Ze szkoleń skorzystało do tej pory kilkanaście tysięcy osób.

Kierownictwo resortu obrony odpowiadając na duże zainteresowanie postanowiło zorganizować akcję “Trenuj jak żołnierz”. Te szkolenia trwają 16 dni i kończą się wojskową przysięgą oraz przeniesieniem do rezerwy. Szkolenie podzielono na dwa etapy: w pierwszym ochotnicy przez weekend zapoznają się z regulaminami i ogólnymi warunkami służby w armii. Potem – w lipcu i sierpniu – zostaną wezwani na szkolenie właściwe, które zakończy przysięga.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!