Premierzy Polski i Japonii rozmawiali o zagrożeniu ze strony Rosji

0
202
Fot. Facebook: Piotr Muller
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premierzy Polski i Japonii – Mateusz Morawiecki i Fumio Kishida – rozmawiali o kwestii bezpieczeństwa i zagrożeniu ze strony Rosji. “Na naszych oczach rodzi się nowy porządek geopolityczny i państwa, które podobnie myślą o pokoju, muszą współpracować, tak jak Polska i Japonia” – powiedział po spotkaniu premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu podkreślał, że nasz kraje dobrze rozumieją, jakim zagrożeniem dla porządku międzynarodowego jest rosyjski imperializm. Podziękował też japońskiemu premierowi za wsparcie dla walczącej Ukrainy. “Dziękuję panu premierowi za wizytę w Kijowie, bo jest ona wyraźnym dowodem wsparcia dla ambicji Ukrainy, dla planów utrzymani suwerenności i integralności terytorialnej, dla obrony wolności i demokracji” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Fumio Kishida przebywa dziś z wizytą w Warszawie. Wczoraj japoński premier odwiedził Kijów. W ukraińskiej stolicy spotkał się między innymi z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Politycy podpisali oświadczenie w sprawie globalnego partnerstwa. Premier Kishida odwiedził też Buczę i oddał hołd ofiarom rosyjskich zbrodni wojennych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!