Polska: Mateusz Morawiecki o nowelizacji ustawy o SN i odblokowaniu KPO

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisja Europejska pozytywnie odbiera przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, co ma doprowadzić do odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – tak wynika z wypowiedzi jej urzędników. Premier Mateusz Morawiecki, który dziś spotkał się rano w Brukseli z przewodniczącą Komisji Ursulą von der Leyen, zwrócił uwagę, że ostatecznej oceny jeszcze nie ma. „Komisja Europejska czeka na zakończenie procesu legislacyjnego i to jest z perspektywy Komisji oficjalne stanowisko. Dzisiaj ustawa jest w rękach pana prezydenta, to jest jego wyłączna prerogatywa, podejmuje decyzje autonomicznie i zobaczymy w najbliższych trzech tygodniach jaka ta decyzja będzie” – powiedział szef polskiego rządu. 

W podobnym tonie wypowiadał się minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk. „Rzeczywiście Komisja Europejska nie chcąc ingerować w proces legislacyjny w Polsce, nie chce go również komentować w trakcie jego trwania i czeka na decyzję pana prezydenta w tej sprawie” – dodał minister. 

Oprócz nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, do wypłaty pierwszej transzy pieniędzy z KPO potrzebne jest przyjęcie przez Sejm także ustawy wiatrakowej. Na razie trafiła ona do Senatu. Minister do spraw europejskich powiedział wczoraj Polskiemu Radiu, że jeśli nie będzie żadnych opóźnień i proces legislacyjny zakończy się szybko, wtedy rząd złoży wniosek o wypłatę pieniędzy, które mogłyby popłynąć do Polski w trzecim kwartale tego roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!