Szef MON: Wojsko Polskie jest w czasie intensywnej rozbudowy

0
138
Fot. Twitter: MON
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w Lublinie podczas zaprzysiężenia 68 żołnierzy Lubelskiej Brygady WOT, że Wojsko Polskie jest w czasie intensywnej rozbudowy. 

Minister podziękował żołnierzom za wstąpienie w struktury polskiej armii i zachęcał do tego kolejnych kandydatów. Podkreslił także, że ważne dla Wojska Polskiego jest zwiększanie liczebnośći armii oraz modernizacja uzbrojenia, w wziązku czym powstają między innymi nowe brygady WOTu – po jednej na Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu i dwie na Podkarpaciu.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że dziś i jutro w ośmiu brygadach 370 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży lub złożyło już przysięgę. Przypomniał, że w ubiegłym roku do Wojska Polskiego wstąpiła rekordowa liczba żołnierzy zawodowych – 13 742 osoby. 
“Powstają nowe jednostki wojska zawodowego” – podkreślał szef MON, przypominając, że nowe garnizony są organizowane od 2015 roku, a ambicją Polski jest rozbudować siły zbrojne do co najmniej 300 tysięcy mundurowych:

Cel to 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 250 tysięcy żołnierzy zawodowych. Jak dodał Minister Mariusz Błaszczak “dziś pod bronią mamy 164 tysiące żołnierzy różnych formacji”.

Wicepremier zapewnil także, że Wojsko Polskie szybko zwiększa swój potencjał odstraszający. Minister Mariusz Błaszczak podkreślał, że Wojsko Polskie stale zwiększa swoje możliwości, dlatego powstają nowe jednostki wojskowe, które są wyposażane w nowoczesny i sprawdzony sprzęt.  

“Do Wojska Polskiego trafiły koreańskie czołgi K2, również armatohaubice K9. W tym roku kolejne dostawy, w tym HIMARSów, ale także w tym roku będą dostarczone pierwsze czołgi Abrams” – powiedział wicepremier Mariusz Błaszczak. 
Minister podkreślił także, że w tym momencie jest realizowana niespotykana wcześniej duża i sprawna modernizacja armii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!