Premier Mateusz Morawiecki: “To nie koniec polskiej pomocy dla Ukrainy”

0
110
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił Wołodymyra Zełenskiego za pośrednictwem Twittera o dalszym wsparciu Ukrainy przez Polskę. To odpowiedź szefa polskiego rządu na wpis prezydenta Ukrainy, który podziękował za zapowiedzianą dostawę 60 czołgów. 

Premier – tak, jak Wołodymyr Zełenski – nawiązał do trwających obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. “Byliśmy, jesteśmy i będziemy razem. Za 160 lat nasze narody będą wspominać i tę wojnę, tym razem wygraną. To nie koniec polskiej pomocy dla Ukrainy. Nasze wsparcie może zakończyć tylko jedna rzecz: zwycięstwo” – napisał Mateusz Morawiecki.

Wśród 60 czołgów przeznaczonych dla Ukrainy jest 30 PT-91 Twardy i 14 Leopardów 2. Za tę pomoc prezydent Ukrainy podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi, szefowi BBN Jackowi Siewierze i narodowi polskiemu. “Jak 160 lat temu jesteśmy razem, ale tym razem wróg nie ma szans. Razem zwyciężymy!” – napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.

Za zapowiedż przekazania Ukrainie 60 czołgów dziękował polskiemu premierowi także premier ukraińskiego rządu Denys Smyhal. “Jestem bardzo wdzięczny premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wszystkim Polakom za ich silne poparcie dla krainy w jej drodze do zwycięstwa”- napisał na Twitterze. 

“Same czołgi nie wygrają tej wojny. Wygra ją odwaga i poświęcenie narodu ukraińskiego, któremu zawsze będziemy pomagać. Dziękuję Ci!”- odpowiedział szef polskiego rządu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!