Prezydent A.Duda o modernizacji polskiej armii

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że modernizacja polskiej armii jest koniecznością gwarantującą Polsce bezpieczeństwo i zachowanie suwerenności. W Bodzentynie w województwie świętokrzyskim prezydent wziął udział w uroczystej sesja Rady Miejskiej w sprawie ustanowienia roku 2023 na terenie Gminy Bodzentyn “Rokiem Bohaterów Powstania Styczniowego”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Andrzej Duda podkreślił, że zwiększenie wydatków na zbrojenia to skutek zagrożenia rosyjską agresją i sposób na odstraszenie potencjalnego agresora.

Porównał również bohaterską obronę Ukrainy do powstańczych walk w roku 1863. Zauważył, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku słabiej uzbrojeni i mniej liczni żołnierze stanęli do walki z potężną rosyjską armią.

“Dziś też obywatele Ukrainy stanęli do obrony swojej ojczyzny bardzo często zgłaszając się na ochotnika, by bronić niepodległości. Mieli i mają ogromne bohaterstwo, niezwykle mężne serca, niesłychaną wolę obrony swojej ojczyzny” – mówił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że koniecznością jest również pomoc militarna dla Ukrainy, która walczy o własną niepodległość, ale również o wolność dla całej Europy. Przypomniał, że Polska jest jednym z najsilniej wspierających Ukrainę krajów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!