Polska: akcja “Ferie z WOT”

0
141
Fot. WOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po raz kolejny dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej organizuje zajęcia w ramach akcji “Ferie z WOT”. Od dziś można zgłaszać się do jednostek w pięciu województwach. Do przyjmowania ochotników na szkolenia wojskowe wyznaczono jednostki w Lublinie, Jarosławiu, Słupsku, Cieszynie i Chełmie. 

Rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej major Witold Sura powiedział, że akcja skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy są zainteresowani szkoleniem. Na zajęcia zapraszani sa uczniowie i studenci oraz nauczyciele, którzy chcą przerwę w nauce wykorzystać do przejścia podstawowego szkolenia w wybranej jednostce.

Szkolenia dla ochotników potrwają szesnaście dni i zakończą się złożeniem wojskowej przysięgi. Powołania w ramach zimowej akcji są zaplanowane zgodnie z harmonogramem ferii w szkołach i na uczelniach. Na ochotników czekają wszystkie brygady OT w kraju.

Akcja “Ferie z WOT” została zapoczątkowana w 2019 roku. Była odpowiedzią na liczne pytania i prośby ze strony społeczeństwa o możliwość zorganizowania szkoleń tak, żeby nie kolidowały one z codziennymi obowiązkami. Dowództwo WOT organizuje podobną akcję także w wakacje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!