Polska – premier Morawiecki: jesteśmy krok bliżej do środków z KPO

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dzięki przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym jesteśmy o krok bliżej do wypłaty środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Szef rządu w najnowszym odcinku opublikowanego w sieci podcastu mówił, że przyjęcie ustawy “to naprawdę dobra wiadomość”. Zaapelował do Senatu, by procedował ją jak najszybciej. Premier powiedział także, że docenia postawę opozycji, która w dużej części nie zagłosowała przeciw ustawie. “Chciałbym, żeby ten trend był kontynuowany” – dodał.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że pieniądze z KPO są ważne między innymi ze względu na zmiany w gospodarce. Zastrzegł, że sytuacja Polski, mimo pandemii i wojny na Ukrainie, jest stabilna, ale – jak zaznaczył – trzeba patrzeć w przód i zastanawiać się nad tym, jak transformować gospodarkę, by nadążała za globalnymi trendami, a nawet je prześcigała.

Ustawa, która ma pomóc w odblokowaniu środków z KPO, przewiduje między innymi, że sprawy dyscyplinarne i immunitetowe sędziów będzie rozstrzygał Naczelny Sąd Administracyjny. Obecnie zajmuje się nimi Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego. W jej kompetencjach pozostanie rozstrzyganie spraw dyscyplinarnych pozostałych zawodów prawniczych.
Teraz ustawą zajmie się Senat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!